fundacja lokalna akcja specjalna

PROSTA PRZYGODA

PLAKAT_ProstaPrzygodaPolska to kraj fantastyczny, inspirujący i różnorodny, ale nie do końca odkryty, są też miejsca zapomniane…

Za cel postawiliśmy sobie pokazywanie i pomaganie w odkrywaniu cudów, atrakcji, ciekawostek i rzeczy niezwykłych, a mało znanych w naszym bliskim i dalszym otoczeniu.

Wielu marzy o egzotycznych wyprawach, o przeżyciu wielkiej przygody. Niewielu jednak wie, jak fantastyczne doświadczenia można zdobyć wędrując po Polsce. Tajemnicze zakątki, zapomniane historie, nieznane zwierzęta i rośliny, cuda krajobrazu. A wszystko tak blisko – 5, 50, maksymalnie 500 km od Warszawy. Wystarczy parę godzin, dzień, czasem weekend, żeby poznać i zobaczyć to, o czym się niewielu śniło! Przygoda jest wszędzie: na łące, w mrowisku, w lesie za miastem, nad rzeką, w zapomnianej wsi, a nawet zapyziałej dzielnicy.

Projekt PROSTA PRZYGODA daje możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń, poznania ciekawych miejsc, odkrycia nieznanych historii. A wszystko bez konieczności planowania dalekich i kosztownych podróży na antypody.

Współpracujemy ze specjalistami, którzy mają ogromną wiedzę i potrafią ją ciekawie przekazać. Wystarczy wybrać się z nami i posłuchać ich opowieści podczas wyprawy, żeby odkryć coś nowego.

Skupiamy się na przyrodzie, bo jest ona ogromną wartością, ale nie stronimy od historii (również ciekawych ludzi), zabytków, miejsc – ale tych mało znanych i rzadko odwiedzanych. Żadna pora roku nie jest dla nas przeszkodą, a zaletą. W każdym miesiącu można zobaczyć coś innego, niektóre zjawiska są wręcz dostępne jedynie przez krótki okres czasu.

Niewiele czasu, niskie koszty, ciekawość świata i duże chęci, to wystarczy, żeby przeżyć prostą przygodę!

 ZAPRASZAMY:

PROSTA PRZYGODA

Prosta Przygoda na FB

 

PASEK_PP