fundacja lokalna akcja specjalna

Ptasia Akademia – Edycja II

PLAKAT_2016_wwwZachęceni sukcesem pierwszej edycji projektu oraz pytaniami uczestników o kontynuację, postanowiliśmy rozwinąć nasz projekt. W drugiej edycji również zapraszamy na wykłady i spotkania, ale postawiliśmy też na niekomercyjne wycieczki przyrodnicze.

Ruszamy poza Warszawę do parków krajobrazowych i narodowych, na obserwacje ptaków i przyrody pod okiem specjalistów i pasjonatów. 

Będą po nich oprowadzać doświadczeni przewodnicy – przyrodnicy i ornitolodzy. Zapraszamy na warsztaty w terenie, gdzie szerzej i na żywo poznamy życie ptaków oraz przyjrzymy się przyrodzie.

II edycja Ptasiej Akademii jest realizowana pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

 

Projekt realizowany dzięki:

  • Dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji, w kwocie 11 935 zł oraz 11 239,50 zł.
  • dotacji ze środków Województwa Mazowieckiego.

KALENDARZ Ptasiej Akademii  (kwiecień – czerwiec 2016)

  • 10 kwietnia – Sztuka rozpoznawania ptaków, czyli o nauce identyfikacji ptaków i patrzenia na ptaki. Sylwetki, głosy, pióra, gatunki. Warsztaty poprowadzi dr Michał Skakuj, ornitolog z Komisji Faunistycznej PTZ.  Warsztaty w Warszawie
  • 21 maja – Narwiański Park Narodowy – Waniewo – wycieczka z przewodnikiem po ścieżkach przyrodniczych wśród bagien (Waniewo – Śliwno). Spływ kajakowy. Wycieczka po „polskiej Amazonii”. Wycieczka
  • 12 czerwca – Wykład w Warszawie – Owady i ptaki: partnerstwo od 150 milionów lat. Uroda związków owadów i ptaków oraz jej wpływ na zwyczaje i przystosowanie do środowiska. Owady w ptasiej diecie i vice versa – prowadzi prof. Marek Kozłowski, SGGW.

 

WIĘCEJ:
www.ptaki.akcjalokalna.org
Facebook

PASEK_www

 

Biebrza_06