fundacja lokalna akcja specjalna

Budowa Boulodromu

plakat_QvetaBulodrom (fr. boulodrome) – pozbawione trawy, odpowiednio przygotowane miejsce do gry w petanque, boule, bocce. Może to być jedno boisko lub cały kompleks. Minimalne rozmiary do gry turniejowej to 4 na 15 m. I takie właśnie boisko powstało w Milanówku!

Chcieliśmy stworzyć miejsce do gry w którą mogą grać wszyscy – od dzieci do seniorów, a nawet niepełnosprawni. Jest to bardziej forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, spotkanie towarzyskie, niż sport.

W Milanówku istnieje kilka grup osób, które są miłośnikami gry w boule, ale spotykają się na nieasfaltowanych ulicach, wydeptanych fragmentach skwerów z braku boiska przeznaczonego do tej gry.

Chcieliśmy też zachęcić innych do wyjścia z domu, spotkania się z sąsiadami, pokazać, że ta forma relaksu może być uprawiana przez wszystkich i nie wymaga prawie żadnych treningów, a jedynie poznania kilku prostych reguł. Może świetnie służyć integracji mieszkańców w każdym wieku.

Wielkie otwarcie boulodromu nastąpiło 14 października 2012 roku. Tor głosami sympatyków gry otrzymał nazwę Qveta.

Boule w Milanówku będą się toczyć!

Boisko znajduje się w Milanówku przy ul. P. Skargi, obok Orlika. Powstało głównie dzięki pracy wolontariuszy, pomocy osadzonych w Areszcie Śledczym w Grodzisku Mazowieckim i wsparciu sponsorów.

logo_milanoweklogo_DzialajLokalnie tablica_DL_pasek_2010logo_dawos_web

BUDOWA BOULODROMU

« 1 z 3 »

WIELKIE OTWARCIE

« 1 z 2 »